Елитният Бърнли постигна успех срещу водения от сина на сър

...

Синът на сър Алекс претърпя крах за ФА Къп в мач с шест гола

Елитният Бърнли реализира триумф против водения от сина на сър Алекс Фъргюсън – Дарън, третодивизионен Питърбъро Юнайтед, побеждавайки го в мач с шест гола – с 4:2, на своя „ Търф Муур”. Три от головете за отбора на Шон Дайш пристигнаха през първата част, когато Джей Родригес (8’), Ерик Питърс (15’) и Джеф Хендрик (23’) небрежно дадоха удобна преднина за домакините.

Айвън Туни въпреки всичко понижи резултата в 39-ата, само че Джей Родригес дванадесет минути по-късно отново даде триголова преднина за своя отбор, с цел да може в 77-ата халфът на гостите Рики Джейд-Джоунс да оформи крайното 4:2.

Бърнли ще разбере своя противник в четвъртия кръг, незабавно след изиграването на последния дуел сред Арсенал и Лийдс Юнайтед на 6-и януари.