Електронното разрешение за строеж е много важно не само за

...
Електронното разрешение за строеж е много важно не само за
Коментари Харесай

Антон Хекимян: Ангажирам се да въведем електронно разрешение за строеж за повече прозрачност

Електронното позволение за градеж е доста значимо освен за улеснение на работата, а и тъй като обезпечи спомагателна бистрота на процеса по издаването му. Целият развой в капиталовото планиране може и би трябвало да стане електронен, с което подозренията и неразбираемите практиките, ще бъдат спрени.  Затова София като водач, взаимно с Националното съдружие на общините, ще бъде основател за основаването на работна група с Министерство на регионалното развитие за промени в Закона за ръководство на територията (ЗУТ). Това съобщи Антон Хекимян, претендент за кмет на София от ГЕРБ/СДС, на среща с Камарата на строителите в България, организациите на архитектите - КАБ и САБ, инженерите в капиталовото планиране - КИИП и строителни бизнесмени.

„ Искаме разговорът да продължи, да чуем настояванията ви и освен да си ги запишем, а да имаме опцията да ги осъществяваме “, акцентира Хекимян. Той акцентира, че работи със сериозен екип, чиито главен приоритет е основаването и налагането на стандарти за качество на детайлите на градската среда. " Контролът, който желаят жителите от нас, ще е главният ни фокус. В програмата сме заложили реновиране и създаване на 30 км трамвайни трасета, строителството на последния сектор от Околовръстния път, връзките на северните региони със Северната дъга, както и построяването на канализация ", изясни още той.

Кандидатът за общински консултант от ГЕРБ/СДС Георги Георгиев разяснява пред заетите в строително-инвестиционния развой риска София  да изпадне в невъзможност и значимите планове за града да бъдат спрени от основаването на политически безпорядък. " В момента построяваме 100 км. канализация в София, извънредно значим и дълго чакан план, който за малко да стане жертва на избирателен популизъм. Начело на Столична община би трябвало да стоят виновни хора. Имаме подготвени планове за канализация за над 200 млн. лева Работата по тях можеше към този момент да е почнала, само че държавното управление на господин Петков ги извади от Плана за възобновяване и устойчивост  по неразбираеми аргументи ", напомни Георгиев.

Според него би трябвало да има предвидимост в законодателния развой в тясно съдействие с сектора. Той дефинира като неприемлива наклонността на някои политици  да се опълчва и да се лепят етикети на цялостен бранш.  „ Декларираме политическа воля, подкрепяне с експертиза за създаване на всичко належащо дигитализацията в Столична община, да бъде реалност и да подсигуряваме експедитивност и бистрота на работата ", добави Георгиев и предложи основаването на съвещателен съвет към Общинския съвет.

 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР