Екстремно горещо е времето днес, като се очаква през следващите

...
Екстремно горещо е времето днес, като се очаква през следващите
Коментари Харесай

Екстремно горещо време! Над 40° бяха измерени в три областни града днес

Екстремно горещо е времето през днешния ден, като се чака през идващите два дни температурите да се повишат още малко. В три регионални града през днешния ден живакът мина 40 градуса.
42,2° е измерената оптималната температура в Сандански;41,2° в Русе;40,8° в Свищов.Прочетете още
В Плевен, Ловеч, Кнежа и Оряхово температурата стигна 39°, в Пловдив - 37°, в София - 35°, във Варна - 34°. Най-прохладно е било в Бургас - 31°.

В последните часове в централните и източните елементи на Дунавската низина се развиха гръмотевични стихии. Има и превалявания, в Свищов са измерени 20 литра на квадратен метър, а в Плевен е паднала градушка.

Захлаждане и превалявания се чакат в края на седмицата

Най-висока степен на предизвестие за рисково високи температури ще е в действие за на следващия ден. Националният институт по метеорология и хидрология издаде червен код за рисково високи температури за на следващия ден в цялата страна. Навсякъде ще е много горещо с температури сред 37° и 43°, в Пловдив се чакат до 41°, в София - към 37°.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР