Експерти тестват системите за киберсигурност преди Олимпийските игри в Париж.

...
Експерти тестват системите за киберсигурност преди Олимпийските игри в Париж.
Коментари Харесай

Олимпийските игри: Експерти тестват киберзащитата на ключови системи и съоръжения

Експерти тестват системите за киберсигурност преди Олимпийските игри в Париж. Те се включиха в подготовка на тимове по хокей на лед. Целта е да се оттренира готовността за противопоставяне на хакерски офанзиви против разнообразни структури и уреди като транспортната инфраструктура и базите на спортистите. Софтуерните инженери заобикалят светлината на прожекторите, избират да работят на назад във времето, само че резултатът от тяхната активност да се усети по време на игрите.

Те са се обърнали към другарски настроени хакери, с цел да тестват сигурността на отбраните.

 
Убеден съм, че имаме положително равнище на сигурност по повод доставчиците на сериозни услуги като превоз, електрическа енергия и всички неща, без които не бихме могли да управляваме страната. Имаме шанс, че във Франция работят настоящи правила за киберзащита от 10 години.
Венсан Струбел – общоприет шеф на френската организация за сигурност на осведомителните системи

Целта на хакерските атаки може да не бъдат самите игри, само че и инфраструктурата, нужна за гладкото им протичане, като транспортните мрежи.

Потенциални съперници могат да бъдат така наречен „ хактивисти “, които проникват в компютърни системи за отправяне на избрани послания или за известност, както и проведени незаконни групи, чиято цел е облагата. Русия е отпред в листата с нормалните обвинени, когато стане въпрос за хакерски атаки. 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР