Екип служители на РСПБЗН-Търговище са извадили кон, паднал в около

...
Екип служители на РСПБЗН-Търговище са извадили кон, паднал в около
Коментари Харесай

Пожарникари от Търговище спасиха кон, пропаднал в шахта


Екип чиновници на РСПБЗН-Търговище са извадили кон, паднал в към 5-метрова шахта, намираща се на тревна повърхност наоколо до ул. „ Опълченска “ в гр. Търговище, осведомиха от Областна дирекция на Министерство на вътрешните работи - Търговище.

Сигнал за случая е бил получен сутринта на 26.08.2022 година

Част от шахтата била цялостна с вода. Първоначално пожарникарите са източили водата от нея, след което са обезопасили животното със спуснати от горната страна въжета, с цел да не се нарани при изваждането му.

След като животното било упоено от експерт, се пристъпило към изваждането му от пожарникарите благодарение на профилирана техника /кран/.

Благодарение на професионалните дейности на огнеборците конят е било изведен на земята незасегнат, след което е бил предаден на притежателя му.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР