Екип от учени на Google и Университета на Тел Авив

...
Екип от учени на Google и Университета на Тел Авив
Коментари Харесай

Абсурден потенциал: Нов AI модел има въображение

Екип от учени на Гугъл и Университета на Тел Авив показаха нов изкуствен интелект, който назовават GameNGen. Той предлага евентуално революционна оригиналност, която може да промени основаването на комплицирано наличие, програмен продукт и игри, оповестява Ars technica.

" Потенциалът е неуместен. Защо да пишеш комплицирани правила за софтуера на ръка, когато AI може просто да измисли всеки пиксел вместо теб ", разяснява програмистът Ник Добос, който не е част от екипа.

GameNGen употребява невронна мрежа, която може да учи и измисля наличие в действително време. Тя употребява така наречен " халюцинации ", с цел да измисля данни, графики, изображения и анимации. Може да прави това и по изложение.

Именно по този метод GameNGen си е " показала " играта Doom в действително време. При това се оправя много бързо - може да генерира над 20 фрагмента в секунда единствено с един процесор.

Дори и първите опити дават положителни резултати. На почитатели на играта са показани къси клипове от геймплея и те е трябвало да познаят дали са от действителната игра или генерирани от GameNGen. Те са познали действителната игра в 58% от случаите.

Алгоритъмът надгражда към този момент тествани и дискутирани хрумвания. Потенциалът му е голям, като може да редуцира времето за разработка на ново наличие и програмен продукт, катко и да понижи разноските.

Засега има и много ограничавания. GameNGen към момента може да си " фантазира " неща, които е виждал и да ги добави. Не може да генерира напълно ново наличие най-малко в този си тип. Има и ограничаване какъв брой обратно във времето може да проучва (около 3 секунди), тъй че мъчно може да пресъздаде с съвършена акуратност да вземем за пример цяло равнище на Doom. Но пък може да измисли нова интерпретация на същото.

Разбира се, GameNGen към този момент не може да генерира и комплицирани игри и графики. Doom е от 1993 година Но AI демонстрира наклонност да напредва доста бързо след първичните триумфи и в случай че учените продължат да развиват технологията, тя може да реализира още по-впечатляващи резултати в обозримо бъдеще.

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР