ЕК даде положителна оценка на съдебните реформи и статута на

...
ЕК даде положителна оценка на съдебните реформи и статута на
Коментари Харесай

БГНЕС: Новини от България и Света

Европейска комисия даде позитивна оценка на правосъдните промени и статута на основния прокурор и България ще получи парите по петото заплащане от Плана за възобновяване и резистентност. Това заяви в Брюксел вицепремиерът Атанас Пеканов. Той взе участие в Конференция за многогодишния бюджет на Европейския съюз.

" Всяка седмица сме в полемики с Европейската комисия. Вчера още веднъж имаше договаряния за ПВУ. Както знаете по линия на антикорупционните промени, на върховенството на закона се движим в график. В доста бърз порядък се случиха нужните промени. Там считам, че доста бързо ще се случи всичко, както би трябвало до края на август месец. По сложна е тематиката енергетика, само че там Министерството на енергетиката стартира към този момент значимите промени, които са във връзка с Българския енергиен холдинг. Работи се по тях и се надявам, че те също ще се случат до края на август ", съобщи Пеканов. 

Европа има потребност от по-голям бюджет. През предходната година Европейска комисия направи такова предложение. За България е значимо в този по-голям бюджет да я има обичайна роля на кохезионната политика. Трябва да се резервира тази роля, тя към този момент беше частично понижена, повече намалявания не можем да приемем. Защото това не е просто подарък от едни страни към други, това е инвестиция във функциониращия европейски пазар, сподели Пеканов и добави, че това е инвестиция в инфраструктура като влакове, метро, опазване на здравето, това са спомагателни изгоди. | БГНЕС

Източник: bgdnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР