Едва 20 на сто от възрастните и децата се възползват

...
Едва 20 на сто от възрастните и децата се възползват
Коментари Харесай

Едва 20% от пациентите се възползват от зъболечение по Здравна каса

Едва 20 на 100 от възрастните и децата се възползват от зъболечение по Здравна каса, заяви пред БНР ръководителят на Българския зъболекарски съюз доктор Николай Шарков след сключване на Договора за изменение и допълнение на Националния рамков контракт - 2018 за дентална помощ със Здравната каса.

"При децата, където пакетът е най богат и има относително малко доплащания и то за избрани действия, към 20 % от нуждаещите се минават през системата. Това приказва за здравната просвета. Този % по принцип леко нараства с годините, при възрастните процентът е горе долу същият, към 20 ", стана ясно от думите му.

Нараства броят на възрастните хора сред 65 и 69 години, които се възползват от опцията да си слагат протези по здрава каса, като за интервала септември - декември предходната година броят нараства от 200 на 2500 души, разкри още доктор Никорай Шарков.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР