Една от най-добрите седмици в кариерата на Юлия Стаматова завърши

...

Титла за Юлия Стаматова в Монастир

Една от най-хубавите седмици в кариерата на Юлия Стаматова приключи с купа. Българката победи на W15 шампионата в Монастир след 6-3, 7-6(5) над Мари Вилет (№796) в мача за купата.

Така Стаматова завърши конкуренцията без да загуби нито един сет. За нея това е трети трофей в професионалния тенис и първи от 2019-а насам.

Финалният дуел продължи час и 52 минути като поставената под №3 осъществя 4 от 7-те си брейкбола по отношение на 3 от 6 за французойката.

В първия сет двете си размениха по един бърз пробив, след което българката нанесе решителния удар за 5-3.

Във втората част Вилет поведе с 3-0, само че още в осмия гейм резултатът бе подравнен. Стаматова проби още веднъж за 6-5 и сервираше за мача, само че позволи рибрейк. Това обаче не я разколеба и съумя да се наложи в тайбрека.

Титлата ще донесе и огромен скок в ранглистата за Стаматова. В момента тя е №780, само че след седмица ще се изкачи до позиция към №705.
Източник: tenniskafe.com