Едмонд Назарян ликува с европейската титла на първенството за юноши

...
Едмонд Назарян ликува с европейската титла на първенството за юноши
Коментари Харесай

Едмонд Назарян с европейската титла в Рим

Едмонд Назарян ликува с европейската купа на шампионата за юноши по битка, типичен жанр в Рим. На финала при 63-килограмовите 20-годишният гений победи Арсланбек Салимов (Полша) с 11:2, а превъзходството си нашето момче показва още в първата част, в която поведе с 8:2.

Титлата е втора за Назарян от Рим. Преди две години точно в италианската столица той сграбчи злато в дебюта си при мъжете на европейско състезание, само че в категория до 55 кг. В сбирката си от оценки синът на двукратния олимпийски първенец Армен Назарян към този момент има 4 златни медала от европейски шампионати в разнообразни възрасти – две от шампионати за кадети и по една при юношите и мъжете.

" Чувствам се супер! Дойдох за златото и го взех! Нямах терзание на финала, към този момент съм се борил на тази възраст. Знаех, че би трябвало да бъда оптимално съсредоточен, да не се отпущам. Вече имам европейски трофеи във всички възрасти, в този момент стартирам международните. И след това олимпийската. Не мога да кажа кой орден ми е по-значим.

``
Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР