Едмънтън спечели с 4:3 като гост Бъфало и записа трета

...

Едмънтън победи като гост Бъфало и записа трети пореден успех в НХЛ

Едмънтън завоюва с 4:3 като посетител Бъфало и записа трета поредна победа в шампионата на НХЛ.

Победното попадение за гостите осъществя Кайл Бродзяк в края на втората част.

Домакините завоюваха първата третина с 3:1, само че позволиха три безответни гола в последните 3:31 минути на втория интервал. Двата отбора не си означиха нови голове в третата част и Едмънтън завоюва дуела с 4:3.

Nothing like a hug from #Hunter in #Fortsask @EdmontonOilers pic.twitter.com/BONTsRVtvu
— Arthur Craig Green (@artcgreen) 5 март 2019 година Леон Драйзайтл, Дарнел Нърс и Зак Касиан също се разписаха за Едмънтън, а Конър МакДейвид направи две асистенции.

Джак Ейхъл вкара два гола за Бъфало, а Кейси Митълщад добави едно.
Тайлър Енис осъществя първи хеттрик в кариерата си при безапелационния триумф на Торонто като посетител на Калгари с 6:2.

Зак Хайман се разписа на два пъти, а Мич Марнър приключи с гол и две асистенции за спечелилите.

Матю Ткачук и Дерек Райън бяха точни за Калгари.
Срещи от постоянния сезон в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ):

Бъфало - Едмънтън - 3:4
Калгари - Торонто - 2:6