Единственият юрист у нас с лиценз за пилот на самолет

...
Единственият юрист у нас с лиценз за пилот на самолет
Коментари Харесай

Адвокатите си избраха за шеф пилот и приятел на Брус Дикинсъ...

Единственият правист у нас с лиценз за водач на аероплан Ивайло Дерменджиев е новият ръководител на Висшия адвокатски съвет. Изборите стартираха в събота и продължиха до късно в неделя.

Дерменджиев е получил 174 гласа от 308 действителни бюлетини и завоюва още в първия тур. По лист делегатите бяха 348, само че се явиха 331. Далеч обратно останаха съперниците му Йордан Цветанов (103 гласа), Райна Аврамова (10) и Ивайло Цветков (10).

Дерменджиев е първият и единствен българин в Международния състезателен трибунал в Лозана. Завършил е Юридическият факултет на СУ " Св. Климент Охридски ". Има тапия по британско и европейско право от Университета в Кеймбридж.

Сред най-големите му триумфи е извоюваното дело за 11 млн. евро в интерес на страната, заведено от австрийската компания EVN поради продажбата на ;Електроразпределение - Слънчев бряг. Дерменджиев е защитавал доста известни родни спортисти, измежду които са гимнастичката Симона Пейчева и лекоатлетките Венелина Венева и Ваня Стамболова.

Новият началник на юристите е почетен консул на Кения в България. Твърди, че заниманието му да лети го е направило персонален другар с фронтмена на Iron Maiden Брус Дикинсън,който персонално пилотира самолета на " Айрън мейдън " с цялата инсталация вътре - " Джъмбо джет 747 ".

Двамата се срещнали на летище Долна баня през 2014 година, където Дикинсън прекарал цялата вечер преди концерта с локалната авиационна общественост

Обучението на Дерменджиев като водач е траяло две години - в България и в Германия, където се научил дори да кара хидроплан.

Новият началник на Висшия адвокатски съвет е потомствен правист. Баща му е професор по административно право. Дядо му по майчина линия е бил два пъти министър на вътрешните работи, а в останалото време - юрист, в това число взел участие и в процесите на Никола Вапцаров.

Дерменджиев взе участие в сегашните избори на гилдията с екип, който носи името " Заедно за адвокатурата ". От неговите членове в управата на Висшия адвокатски съвет от първи тур бяха определени Ангел Калайджиев (195 гласа), Ина Лулчева (184), Валя Гигова (183), Ели Христова (183) и Красимир Краев (172). Всичките поддържаха Дерменджиев.

За още 10 места и 6 запаси на 6 юни ще се борят 67 индивида. Като измежду тях още веднъж с най-вече гласове са хора от " Заедно за адвокатурата " - Aлбeнa Пиcкoвa (161), Aceн Гeopгиeв - (133), Бoйкo Бoтeв (142), Димитър Вълчев (144), Златимир Жечев (154), Катерина Михайловска (136), Красимира Иванова (127), Нина Седефова (157) и Ценимир Братоев (158).

От първи тур за членове на висшия надзорен съвет влязоха Baлeнтин Бeнaтoв (214 гласа) и Николина Мянква (206) от " Заедно за адвокатурата. За останалите 3 места ще се борят 11 кандидати, като най-вече гласове от тях получиха Димитpинкa Гepгaнoвa (149) и Mилeн Paйкoв (146).

За ръководител за Висшия дисциплинарен съд от първи тур бе определена Илонка Райчинова със 168 глоса. Негови членове станаха Mилeн Paлчeв (207 гласа), Cтeфкa Bлaxoвa (195) и Цвeтaнa Чyклeвa (177). На спомагателен избор за 11 места отиват 28 претенденти.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР