Един от основните кандидати за влизане в Първа лига Арда

...

Арда се сгромоляса насред Кърджали

Един от главните претенденти за влизане в Първа лига Арда (Кърджали) позволи сензационна загуба с 0:1 от Лудогорец 2 в мач от 10-ия кръг. На " Арена Арда " домакините имаха цялостен превес, само че пропуснаха много положения и записаха първо проваляне под управлението на Стойчо Стоев в шампионата. Единственото попадение беше дело на Илкер Будинов в 42-ата минута.

Така Арда спря серията си от четири следващи мача без загуба и без позволен гол, като остана с актив от 17 точки. Последният до този кръг в класирането състав на Радослав Здравков пък записа едвам втора победа в тази акция, като с актив от 9 точки се изкачи на 14-то място.

Наставникът Стойчо Стоев направи единствено една смяна в стартовите 11 от равенството 0:0 против Монтана. Георги Андонов размени Борислав Стойчев. " Сините " от първата минута взеха самодейността, само че множеството пропуски попречиха на домакините да поведат. Удар на Венцислав Будинов в 27-ата минута мина над гредата, а ненадейно " орлите " поведоха преди края на първата част.
Илкер Будинов беше прецизен в 42-ата минута. Това беше първото попадение във вратата на Арда под управлението на Стоев, чийто състав беше запазил вратата си суха 402 минути.

Изстрели на Димитър Законов и Димитър Макриев бяха избавени от Даниел Наумов при започване на втората част. Голмайсторът Макриев удари гредата в 85-ата минута, а три минути по-късно Димитър Илиев от гостите беше изпъден от рефера, само че все пак Арда записа първа загуба измежду експертите през тази акция.

АРДА - ЛУДОГОРЕЦ ІІ 0:1
0:1 Будинов (42)