Един от най-добрите волейболисти в света Дмитрий Мусерский си тръгна

...
Един от най-добрите волейболисти в света Дмитрий Мусерский си тръгна
Коментари Харесай

Сензационно! Дмитрий Мусерский си тръгна от Белогорие

Един от най-хубавите волейболисти в света Дмитрий Мусерский си потегли на съветския гранд Белогорие (Белгород).

“13 номер... 13 година в Белогорие... Символично, не е ли истина? Именно на този откъслек от времето нашите пътища с клуба се разделят… С горделивост мога кажа, че моята съвест е чиста. Благодаря за всичко!”, написа преди час високият 218 сантиметра Мусерский, който имаше съществена заслуга Русия да завоюва олимпийската купа в Лондон 2012.

29-годишният Мусерский играе за Белогорие от 2005 года. Печелил е с отбора от Белгород Шампионската лига през 2014 година, Световното клубно състезание през 2014 година, шампионата на Русия през 2013 година, Купата на Русия (2012, 2013), Купата на CEV (2009, 2018) и Суперкупата на Русия (2013, 2014).
Олимпийският първенец ще продлъжи кариерата си н Япония.

13 номер... 13 лет в «Белогорье»... Символично, не истина ли? Именно на этом отрезке времени наши пути с клубом расходятся.... С гордостью могу сказать, что моя совесть перед клубом и болельщиками безусловно чиста. Я старался показывать собствен най-много каждую тренировку и каждый матч, вне зависимости от физического состояния и событий, происходящих в моей жизни, всегда играя до последнего свистка... Я отдал очень доста сил и энергии, защищая честь и обичаи клуба... Порой играл и травмированным, и больным с температурой, понимая важность матчей и ответственность перед болельщиками и спонсорами... И я горжусь проделанной работой, своей игрой и той личностью, которой я стал на протяжении последних 13 лет моей жизни!. Спасибо за профессиональный рост. Спасибо за личностное развиване. Спасибо за жизненные уроки... Порой было очень тяжело и больно, проливен дъжд было легко и радостно, само че... Я оставляю в своей памяти только лучшие моменты, которые постараюсь пронести через все оставшиеся мне годы. Все плохое конвертирую в бесценный опыт, который будет сопутствовать мне в моем пути под названием «Жизнь».... Следуйте за своей мечтой во что бы то ни стало! Живите своей жизнью! Иногда за это нужно бороться, поставив на карту все... Но это стоит того!

A post shared by Мусэрский Д. Muserskiy D. (@dmitriy_muserskiy) on Aug 10, 2018 at 6:08am PDT

През месец май годината се появи информация, че Мусерский ще премине в японския Сенчъри Сънбърдс, само че тагова спортният шеф на Белогорие означи, че Малкия има контракт за още 2 години с клуба.
Източник: sportal.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР