Един от големите проблеми на ЦСКА този сезон е, че

...

ЦСКА продължава да проспива първите полувремена

Един от огромните проблеми на ЦСКА този сезон е, че тимът не може да вкара гол през първото полувреме в огромен % от мачовете си. Към момента това се е случвало тъкмо 17 пъти - един път за Суперкупата на България, цели 9 пъти за състезание и 7 пъти в Европа.

ЦСКА е в серия от 4 следващи мача в efbet Лига без попадение преди почивката - против Арда, Лудогорец, Локомотив (София) и Пирин. " Червените " не се разписаха през първите 45 минути още в дуелите си с Черно море, Славия, Царско село, Берое и Локомотив (Пловдив). Само един път ЦСКА вкара два пъти преди почивката - при триумфа с 4:2 против Ботев (Враца), когато точни бяха Георги Йомов и Брадли Мазику. Във всички други случаи е паднал един гол - два пъти против ФК ЦСКА 1948, против Пирин на " Армията ", Левски и Ботев (Пловдив).

В Европа " армейците " проспаха първите полувреме в двата си мача с Лиепая, Зоря и Бодьо/Глимт. В тези 6 срещи не вкараха гол и след почивката. Проспаха и госутването на Виктория в Пилзен, изгубено с 0:2.

В същото време ЦСКА бележи единствено през първите 45 минути в дуелите си от шампионата за Купата на България. Всичките голове при успехите с 3:0 над Хебър и 2:0 над Арда паднаха преди почивката.

Когато ЦСКА е в голова " суша " преди почивката, тимът рядко стига до победа. Случи се тъкмо 4 пъти, равенствата са 6, а загубите - 7.

Футбол се играе 90 минути. А наложиш ли волята си на терена още през първото полувреме, отбележиш ли тогава, мачът постоянно е по-спокоен за теб. Уви, този сезон в доста случаи това не се случва на ЦСКА...