Един от фаворитите за спечелване на Купата на африканските нации

...

Алжир едва оцеля срещу Буркина Фасо

Един от любимците за продобиване на Купата на африканските народи – селекцията на Алжир, се измъкна от проваляне против Буркина Фасо и направи 2:2 в мач сред двата тима група D.

Мохамед Конате изведе Буркина Фасо напред в добавеното време на първата част, само че Бунеджа изравни резултата в 51-ата минута. Бертран Траоре още веднъж поведе „ жребците “, само че от дузпа в 71-ата, а втори гол на Бунеджа в петата минута от добавеното време спомогна на алжирците да стигнат до втората точка в групата си.

Тя направи по този начин, че двата отбора заемат първите две места в групата си. Буркина Фасо към този момент е с четири, до момента в който Алжир е с две. Ангола е трети с една, а Мавритания е финален с 0, като двата тима ще се срещнат по-късно. В решителния кръг от групата Алжир ще спори с Мавритания, до момента в който Буркина Фасо с Ангола.