Тежка влакова катастрофа в Дания, има загинал и ранени
Един човек почина, а няколко бяха ранени, откакто трен се сблъска с транспортно средство и дерайлира в Южна Дания довечера, заяви датската полиция, представена от bTV.
Снимки от мястото на случая, оповестени от датската телевизия TV2, демонстрират, че един от вагоните е откъснат от влака и се намира встрани.
Полицията заяви, че от 95-те пасажери във влака, един е умрял, а няколко са били ранени. Двама от ранените са били откарани с хеликоптер, показаха от полицията в района Южна Ютландия в прессъобщение.
Инцидентът е станал, когато влакът се е блъснал в транспортно средство на жп прелез, обявиха от националния железопътен оператор Banedanmark в X (бившия Twitter).
Държавният железопътен оператор на Дания, DSB, настрана заяви, че е прекратил всички пътувания сред градовете Клиплев и Тинглев, покрай границата с Германия.




