Двукратният шампион Гаел Монфис (Франция) се класира за четвърти път

...

Монфис и Поспишил ще играят за титлата в Монпелие

Двукратният първенец Гаел Монфис (Франция) се класира за четвърти път в кариерата си за финала на шампионата по тенис на твърди кортове на родна земя в Монпелие с награден фонд 606350 евро.

Поставеният под номер 1 Монфис не позволи брейк в мача и победи седмия в схемата Филип Крайнович със 7:6(4), 6:2.
33-годишният представител на домакините осъществя поврат от 2:4 точки в тайбрека на първия сет, а по-късно доминираше във втората част, която взе с пробиви в четвъртия и в седмия гейм.

Така Монфис, първенец в Монпелие през 2010 и 2014 година, доближи до 30-ия си край в шампионатите на АТП и ще търси девети трофей против канадеца Вашек Поспишил.

Поспишил, 132-и в света сега, отстрани втория в схемата Давид Гофен (Белгия) с 6:3, 1:6, 7:5.

Гофен сервираше за мача при 5:4 в третия сет, само че 29-годишният канадец осъществя поврат със серия от три следващи гейма и резервира очаквания за дебютен трофей.

Така той доближава до втория край в кариерата си и първи от Вашингтон през 2014 година.

Деветият в международната класация Монфис има пет победи в пет мача против Поспишил, който е достигал до 25-ото място в класацията на АТП.