Двукратният олимпийски шампион Матиас Майер от Австрия спечели втората за

...

Матиас Майер спечели алпийската комбинация във Венген

Двукратният олимпийски първенец Матиас Майер от Австрия завоюва втората за сезона алпийска композиция от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в швейцарския зимен център Венген.

29-годишният Майер, който е олимпийски първенец в супергигантски слалом от ПьонгЧанг 2018 и в спускането от Сочи 2014, победи с общо време 2:32.45 минути. Той беше най-бърз в първата дисциплинираност втурване с 1:41.40 минута и даде четвърто време в слалома - 51.05 секунди.

Майер записа втора победа за сезона и седма в кариерата си за Световната купа.

Here's the results for the Men's Alpine Combined in Wengen. Congratulations to @matthiasmayer_ @AlexPinturault @vmuffatjeandet #fisalpine pic.twitter.com/e7ycwDddu1
— FIS Ski WC Results (@SkiingResults) 17 януари 2020 година Двама французи се качиха на подиума. Втори на едвам 7 стотни от секундата остана Алекси Пентюро (Франция), който завоюва първата композиция за сезона, а трети с 67 стотни закъснение е Виктор Мюфа-Жанде (Франция).

Според новите правила този сезон, първи в стартовия лист за слалома е спечелилият в спускането, което означаваше, че Майер започва пръв, а Пентюро едвам 19-и. Преди, стартовият лист за слалома беше по противоположен ред на спускането, което позволяваше на експертите в техничните дисциплини да са първи.

" Беше доста оспорвано. Казах на Алекси Пентюро, че е необичайно да бъда на подиума с двама експерти в слалома. Разбира се, че този нов формат ми оказа помощ ", разяснява спечелилият Матиас Майер.

След второто място през днешния ден Алекси Пентюро излезе отпред в генералното класиране за Световната купа за сезона с 613 точки. Втори е Хенрик Кристоферсен от Норвегия с 611 точки, който пропусна днешното съревнование, а трети - Александър Аамод Килде (Норвегия) с 551 точки.

В подреждането за дребната Световна купа в дисциплината води Пентюро със 180 точки, пред Александър Аамод Килде със 112 точки и Лоик Меяр (Швейцария) със 110 точки.

Световната купа във Венген продължава на следващия ден със втурване за мъже.

извънредно класиране в алпийската композиция във Венген:
1. Матиас Майер (Австрия) - 2:32.45 минути (1:41.40 минута в спускането и 51.05 секунди в слалома)
2. Алекси Пентюро (Франция) - 2:32.52 (1:43.08 и 49.44)
3. Виктор Мюфа-Жанде (Франция) - 2:33.12 (1:42.73 и 50.39)
4. Лоик Меяр (Швейцария) - 2:33.47 (1:43.19 и 50.28)
5. Рикардо Тонети (Италия) - 2:33.69 (1:42.49 и 51.20)
6. Мартин Катер (Словения) - 2:33.79 (1:42.45 и 51.34)