Двудневната среща на високо равнище на Г-20 на водещите икономики

...
Двудневната среща на високо равнище на Г-20 на водещите икономики
Коментари Харесай

Срещата на Г-20 в Йоханесбург започна, но със знакови отсъствия


Двудневната среща на високо ниво на Г-20 на водещите стопански системи стартира през днешния ден в южноафриканския град Йоханесбург, помрачена от отсъствието на доста международни водачи, както и от яростния спор по отношение на проекта на Съединени американски щати за мир в Украйна, съобщи ДПА, цитирна от БНР.

Самият президент на Съединени американски щати Доналд Тръмп, както и държавните глави на Русия и Китай - Владимир Путин и Си Цзинпин, са измежду водачите, които също анулираха присъединяване си в първата среща на високо ниво на Г-20 на африканския континент. Лидерите на Мексико и Аржентина също отсъстват.

Администрацията на Тръмп бойкотира напълно договарянията, тъй като упреква южноафриканското държавно управление в тежки репресии против белите фермери. Южна Африка отхвърля обвиняванията като неоснователни.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР