Двубоят от 28-ия кръг на Серия А между Фиорентина и

...

Рома измъкна точка при визитата си на Фиорентина с гол отвъд добавеното време

Двубоят от 28-ия кръг на Серия А сред Фиорентина и Рома приключи при резултат 2:2. Играчите на Даниеле Де Роси стигнаха до ремито с гол в 95-ата минута.

Лука Раниери откри резултата през първото полувреме с удар с глава във вратарското поле.

След почивката на стадион " Артемио Франки " гостите възобновиха равенството. Усем Оар също се разписа с глава, с цел да направи резултата 1:1.

" Виолетовите " върнаха преднината си в 69-ата минута. Роландо Мандрагора възобнови задатъка на домакините.

Възпитаниците на Винченцо Италиано пропуснаха да подпечатат триумфа си, откакто Миле Свилар избави дузпа на Кристиано Бираги за нарушаване на Леандро Паредес.

Столичани не си потеглиха от Флоренция с празни ръце. Диего Йоренте бе прецизен с глава минута оттатък добавените четири на конфликта.

Рома остава на 5-ото място в класирането с актив от 48 точки. Фиорентина се намира на 8-ата позиция в подреждането с 43 пункта.