Двубоят между Арсенал и Саутехмптън от 13-ия кръг на Висшата

...

Арсенал загуби точки за втори път през сезона

Двубоят сред Арсенал и Саутехмптън от 13-ия кръг на Висшата лига приключи резултат 1:1. Гранит Джака откри резултата, преди Стюарт Армстронг да изравни.

Натискът на " артилеристите " се отплати в 11-ата минута. Гранит Джака засече от воле центриране в наказателното поле на Бен Уайт за 1:0.

След почивката " светците " възобновиха равенството. Мохамед Елиунуси изведе Стюарт Армстронг в наказателното поле. Шотландецът приключи многоходовата акция с удар от придвижване.

" Топчиите " се пробваха да върнат задатъка си в дуела, само че попадение на Мартин Йодегор бе анулирано, тъй като топката бе напуснала рамките на терена в хода на нападението.

Възпитаниците на Микел Артета изпускат точки за повторно през сезона, след загубата от Манчестър Юнайтед на стадион " Олд Трафорд ".

Арсенал остава на върха в класирането с актив от 28 точки. Саутхемптън се намира на 15-ото място в подреждането с 12 пункта.

Останалите турнирни мачове с начален час 16:00 часа:

Астън Вила - Брентфорд 4:0
Лийдс - Фулъм 2:3
Уувърхемптън - Лестър 0:4