Посланик Чикахиса Суми влезе в час по японски СНИМКИ
Дворът на СУ „ Св. Климент Охридски “ се трансформира през вчерашния ден в център на българо-японското другарство. Японският дипломат Н. Пр. Чикахиса Суми бе посетител на празника Ханами – настъпването на пролетта.
Гостите засадиха три вишни „ Сакура “, знак на хубостта и обновлението, в японската градина „ Аригато “ в двора на учебното заведение.
Учениците показаха музикални осъществявания и рецитал, с които демонстрираха знанията си по японски език и участваха в майсторския клас по краснопис, проведен с Японския културен център „ Кокоро “.
Слово на тържеството произнесе създателят на идейния план за градината „ Аригато “ доцент доктор Атанас Владиков от ПУ, който е и труженик за проучването на японски език в учебното заведение.
Идеята му е подкрепена от италианския предприемач и притежател на наградата " Фермер на Тракия 2024 " на в. " Марица " - Микеле Санторелли, който обновява една от стаите в учебното заведение за заниманията по японски език и краснопис. Той финансира и построяването на градината „ Аригато “.
В края на празника японския дипломат участва на урок по японски в школото. СУ „ Свети Климент Охридски “ е първото учебно заведение в Пловдивска област, в което се учи японски език и просвета.
Повече от 150 негови ученици към този момент година се образоват по стратегия, готова от преподавателя Елена Филипова.
Гостите засадиха три вишни „ Сакура “, знак на хубостта и обновлението, в японската градина „ Аригато “ в двора на учебното заведение.
Учениците показаха музикални осъществявания и рецитал, с които демонстрираха знанията си по японски език и участваха в майсторския клас по краснопис, проведен с Японския културен център „ Кокоро “.
Слово на тържеството произнесе създателят на идейния план за градината „ Аригато “ доцент доктор Атанас Владиков от ПУ, който е и труженик за проучването на японски език в учебното заведение.
Идеята му е подкрепена от италианския предприемач и притежател на наградата " Фермер на Тракия 2024 " на в. " Марица " - Микеле Санторелли, който обновява една от стаите в учебното заведение за заниманията по японски език и краснопис. Той финансира и построяването на градината „ Аригато “.
В края на празника японския дипломат участва на урок по японски в школото. СУ „ Свети Климент Охридски “ е първото учебно заведение в Пловдивска област, в което се учи японски език и просвета.
Повече от 150 негови ученици към този момент година се образоват по стратегия, готова от преподавателя Елена Филипова.
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




