Двете най-тежко пострадали момчета от среднощната катастрофа в Горна Оряховица

...
Двете най-тежко пострадали момчета от среднощната катастрофа в Горна Оряховица
Коментари Харесай

Вдигнаха въздушната линейка за най-пострадалите деца от катастрофата в Горна Оряховица

Двете най-тежко потърпевши момчета от среднощната злополука в Горна Оряховица ще бъдат лекувани в " Пирогов ".
Прочетете още
Едното е превозено по обед с медицински хеликоптер от болничното летище в двора на МБАЛ " Д-р Стефан Черкезов ". Чака се всеки миг в регионалната болница да кацне и втора въздушна кола за спешна помощ, която по неофициална информация ще вземе към София и 15-годишния водач. 

Състоянието на двете деца е съществено, има действителна заплаха за живота им.

Тежката злополука стана в нощта против четвъртък към 1:30 ч. 15-годишен юноша взел колата на татко си. В колата са били още четири деца на възраст сред 12 и 14 г. 

По първична информация колата се е движела с висока скорост към с. Първомайци. На фрагменти от охранителни камери се вижда слалом по тясна улица сред паркирани коли и по какъв начин колата се забива в електрически дирек. При огледа обаче се оказало, че невръстният водач се е блъснал поредно в два леки автомобила, два контейнера за боклук, дирек и гаражна врата.

Наложило се е колата да бъде разрязана, с цел да извадят малолетния водач и двама от спътниците му на 12 и 14 година Те са в реанимация. Другите деца са избягали от злополуката. Към момента четири от петте момчета са в болница.

На младежа е взета кръвна проба за алкохол и наркотични субстанции. По случая е стартирано досъдебно произвеждане под наблюдението на прокуратурата.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР