Ученички от Елена с най-добър успех у нас за световно състезание по дизайн в САЩ
Две ученички от 10-и клас в СУ „ Иван Николов Момчилов “ в град Елена са с най-хубаво класиране в България за присъединяване в Международно младежко компютърно съревнование по изобретателен дизайн, оповестиха от образователното заведение.
В Adobe Certified Associate World Championship участниците построяват графичен план с едновременното потребление на Photoshop, Illustrator и InDesign. Тази година в квалификациите участваха огромен брой възпитаници от над 100 страни. С най-хубаво класиране в България са Никол Миндизова и Сияна Чергиланова от 10А клас на учебното заведение в Елена.
Те са в основата на тима, който с още един играч от Бургас, ще показа България на международните финали вАнахайм, Калифорния. Надпреварата ще се организира от 26 до 29 юли 2026 година
От образователното заведение са разкрили сметка, в която искащите да поддържат участниците, могат да дарят средства. За присъединяване им са нужни 7000 евро, които ще включат самолетните билети и престоя в Съединени американски щати по време на надпреварата.
Банкова сметка: BG02CECB97903198195101
Основание: Състезание Съединени американски щати
Получател: СУ „ Иван Н. Момчилов “
Събират се средства и на място в учебното заведение, а при потребност от контракт за дарението обявенит телефон е 087 753 6718.




