Две години след като беше част от елита на италианския

...
Две години след като беше част от елита на италианския
Коментари Харесай

Историческо дъно! Сампдория изпадна и от Серия Б

Две години откакто беше част от елита на италианския футбол, Сампдория претърпя нов тежък удар в най-новата си история — отборът изпадна в Серия " Ц ".

Това стана факт след нулево тъждество при гостуването на Юве Стабия в последния 38-и кръг на Серия " Б ". Разочарованието за отбора от Генуа е голямо, защото преди началото на кръга заемаше 16-ото място, с еднакъв брой точки с 15-ия Бреша.

При нанагорнище единствено с една позиция Сампдория щеше да се избави непосредствено. Дори и при опазване на 16-ото място отборът щеше да получи късмет за оцеляване посредством плейоф. Бреша обаче победи вкъщи Реджана с 2:1, което означаваше, че даже Сампдория да беше стигнала до победа, отново щеше да остане под чертата поради по-лоша голова разлика.

Така Сампдория се свлече до 18-ата позиция, която значи непосредствено изпадане и за първи път в историята си ще играе в третото равнище на италианския футбол. Междувременно Салернитана и Фрозиноне ще се изправят в плейоф за избавление.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР