Две ДПС-та няма да може да се регистрират за изборите

...
Две ДПС-та няма да може да се регистрират за изборите
Коментари Харесай

Експерти обясниха как ЦИК ще определи кое ДПС ще отиде на избори

Две ДПС-та няма да може да се записват за изборите в ЦИК. Кой ще отиде на вота - хората на Ахмед Доган или на Делян Пеевски, ще се реши по отношение на документите, които дефинират кой публично съставлява придвижването. 

Това обясниха пред Би Ти Ви Стоил Цицелков от Обществения съвет към ЦИК, преподавателят по политология Ваня Нушева и политологът Даниел Стефанов.

ези въпроси евентуално ще основат проблеми за ЦИК и съда - кой е органът, който в реалност ръководи партията. Самото стоене до масата и регистрирането първи не е гаранция. Важни са документите, сподели Нушева.

Имаше среща на Движение за права и свободи, на която се взе и решение за нови печати. Това би трябвало да мине през съда. Дълбоко се колебая, че може да се направи онлайн регистрация, защото тя стартира в 9,30 ч. Вероятно документите просто са били подадени, разяснява Цицелков.

Това сме го гледали едно време, когато имаше битка за цветните бюлетини - от партиите да отидат и да опитат да се записват първи. Безпрецедентно е, че има партия, която има двама упълномощени представителя. Не им изпитвам завист на хората в ЦИК. Важно е да кажем, че в нея има представители на Движение за права и свободи, назначени преди тя да се разцепи, уточни Цицелков. 

" По закон не може да има друга партия, която да носи името или абревиатурата Движение за права и свободи. За изборите в ЦИК се дефинира представляващ на политическата партия. Въпреки че въпросът наподобява много забавен, не става въпрос за прекъсване на едното крило за явяване на избори. Това не може да се реши от ЦИК, допускам, че съдът ще реши. Днес или на следващия ден се взема решение кой се свързва с главната регистрация на Движение за права и свободи. Това не блокира другите да се явят, само че няма да могат да го създадат с Движение за права и свободи в името ", сподели и Даниел Стефанов.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР