Огнената стихия в Сунгурларе: два пожара под контрол, трети пламна
Двата фронта на пожара в, над с. Скала и до с. Бероново , са локализирани след цяла нощ работа. Възникнал е трети в смесена широколистна и иглолистна гора, надалеч от обитаемоте места. Районът е мъчнопроходим, което постанова работа на ръка.
И през днешния ден дейностите на екипите ще бъдат подкрепени от въздуха, чакат се два самолета и един хеликоптер. Областният шеф насочи искане до за включване на сили и от там. Очаква се в днешния ден в гасенето да се включат 30 военни с принадлежности за гасене и пръскачки.
През миналата нощ работиха 21 екипа на пожарната, горски чиновници и доброволци. Тази заран екипите са заменени и гасенето продължава. На място са заместник- шефа на ГДПБЗН ст.комисар Любомир Баров, шефът на бургаската пожарна старши комисар Николай Николаев, регионалният шеф Владимир Крумов, кметът на Община Сунгурларе Димитър Гавазов.
Присъединете се към нашия
Момчето, което не избяга от пожара: Историята на 16-годишния Даниел в Сунгурларе




