Двама души са загинали при горски пожари на различни места

...
Двама души са загинали при горски пожари на различни места
Коментари Харесай

Пиринейският полуостров в пламъци

Двама души са починали при горски пожари на разнообразни места в Испания и трима - в Португалия, заяви ТАСС.

Пожарникарите в северозападния испански район Галисия са разкрили телата на двамата починали в обгорената им кола на път близо до град Нигран в провинция Понтеведра.

Говорител на Гражданската армия не посочи аргументите за пожара. Друг огромен пожар гори в покрайнините на Виго, един от най-гъсто обитаемоте градове в Галисия, където са били евакуирани студентски общежития. В Испания сега има към 150 пожара.

В Португалия през вчерашния ден са били получени сигнали за 440 горски пожара в централните и северните елементи на страната. Трима души са починали и 25 са ранени в общини в Пенакова и Серта.



Най-малко 20 селища са били евакуирани, а пламъците са погълнали десетки къщи. Прекъснат е трафикът на три автомагистрали, в това число на пътя сред Лисабон и Порто.



Вълната от пожари в района е породена от високите температури и сушата. Близо 216 хиляди хектара растителност са изпепелени в Португалия сред януари и септември тази година.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР