ИЗВЪНРЕДНО!: Екшън в Пловдив – зрелищни арести след стрелба и страшна гонка с полицията
Двама души са задържани след гонка с полицията в Пловдив. Екшънът се разиграл преди минути, като преследването на софийски фолксваген комби е минало през булевардите „ България ”, „ Дунав ” и улица „ Васил Левски ”. Аавтомобилът е бил спрян след моста на Ален мак в Пловдив. От Министерство на вътрешните работи потвърдиха за „ 24 часа “, че е имало случай и е формирано досъдебно произвеждане.
Очевидци настояват, че са чули изстрели.
Патрулки и цивилни коли са преследвали немското возило, което е минало и на алена сигнализация на някои от светофарите. Поради запушване на бул. „ Дунав ” колата се е качила на разграничителния остров, блъснала е БМВ с украински лидер и е завило на дясно към „ Карловско шосе ”.
Свидетели на екшъна описаха, че са чули два изстрела от огнестрелно оръжие, като не могат да конкретизират дали е пристигнало от преследваните коли или от униформените.
Колата на украинеца е със счупено ляво огледало.
„ Както стоях и чаках на зелено на светофара на бул. „ Дунав ” и ул. „ Васил Левски ” сиво комби удари огледалото ми отляво, където беше островът. Чух и изстрели, а колата зави пред всички коли пред мен и с гневна скорост отпраши към „ Карловско шосе ”. След нея бяха и патрулките. Беше като екшън от тези, които гледаме по малкия екран ”, описа украинецът.
Преследването е траяло близо километър, където директно след надлеза на „ Ален Мак ” фолксвагенът е спрян наложително.
Мъж и жена са изведени от вътре и са с сложени белезници.
В момента на място има три патрулни автомобила и два цивилни. Извършва се обиск на автомобила.
Двамата арестувани са на забележима възраст към 30 години.
Източник – TrafficNews, 24 часа
Още вести четете в: Крими & Темида, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




