Двама български футболисти дебютираха в елита на Румъния. Става дума

...

Двама българи дебютираха в Румъния с тежка загуба

Двама български футболисти дебютираха в елита на Румъния. Става дума за халфовете Александър Цветков и Владимир Гогов. Те бяха титуляри за Академика Клинчени при тежката загуба с 0:3 от ФКСБ. Срещата беше от 25-ия кръг.

Цветков и Гогов подписаха със „ студентите” прези известно време, на клубът едвам в този момент получи право да картотекира новите си играчи, откакто се издължи на Левски за Асен Чандъров и на някогашния футболист на Черно море Аристот Ндонгала.

ФКСБ излезе напред в резултата още в 5-ата минута след гол на Андрей Кордеа. В 19-ата минута Флорин Танасе удвои, а още веднъж той четири минути след почивката оформи крайния резултат.

Цветков остана на терена през целия мач, до момента в който Гогов беше сменен след час игра от Овидиу Стериян. Последният пък беше изпъден в 88-ата минута.

За Академика дебют направи и някогашния бранител на Левски Павел Чмовш.

„ Студентите” са последни във краткотрайното класиране с 11 точки, до момента в който ФКСБ е втори с 55 точки.