Двама български борци достигнаха до репешажите в свободния стил на

...

ОБЗОР: Двама българи достигнаха репешажите на Европейското

Двама български борци доближиха до репешажите в свободния жанр на Европейското състезание до 23 години в румънската столица Букурещ.

Божидар Джоров загуби от бъдещия финалист Хамза Арсамерзуев (Франция) с 0:10 и на следващия ден ще излезе против Алимжон Садулоев (Полша) в категория до 65 кг.

При 97-килрограмовите Кольо Димитров също загуби на старта от азера Ислам Илясов с 0:6.

Съперникът му доближи край и на следващия ден българският герой ще продължи на репешажите против Ертугрул Ажга (Германия).

Останалите двама български състезатели отпаднаха.

Същото стори и Гергана Стоянова, която остана на пето място. В дребния край в категория до 65 кг българката отстъпи пред Ирис Тиебо (Франция) с 1:4.

В съботния ден присъединяване си стартират българите Стилян Илиeв (61), Николай Димитров (74), Илия Христов (86), Сали Салиев (92) и Георги Иванов (125) в свободния жанр.
Източник: novsport.com