Двадесет и трима души са ранени при станалите 20 тежки

...
Двадесет и трима души са ранени при станалите 20 тежки
Коментари Харесай

За 3 месеца: 86 души са загинали в катастрофи у нас

Двадесет и трима души са ранени при станалите 20 тежки произшествия в страната през миналото денонощие, оповестяват от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи.

В София са станали 21 леки пътнотранспортни катастрофи и две тежки произшествия. При пътните катастрофи в столицата са ранени двама души.

От началото на годината 86 души са изгубили живота си при произшествия в страната.

„ Чувстваме се като че ли сме изгубили борба “, сподели пред Би Ти Ви гл. инсп. Лъчезар Близнаков след гибелта на 12-годишната Сияна при злополука в сектора Телиш-Радомирци.

По думите му чиновниците на „ Пътна полиция “ са алармирали неколкократно за натрупвания на катастрофи в този сектор.

„ Няма по какъв начин да не попада в отчетите, защото още предходната година е подадена информация, че съответно този сектор е дипломиран като сектор с централизация на пътнотранспортни катастрофи, това го обуславя като сектор с най-висока степен на заплаха за придвижването по пътищата. Писмено са уведомили стопаните на пътя с съответни ограничения, които да се подхващат. Въпреки че пасажерите служители на реда никога не са пътни инженери, те са си разрешили да предложат съответни ограничения “, сподели контрольор Близнаков.

Това е един от директните пътища, който се характеризира с извънредно натоварено и тежкотоварно придвижване и висок риск, изясни някогашният шеф на КАТ Росен Рапчев.

„ При съществуването, че не е юридически ремонт на износващия пласт на асфалта пътят, изключително когато има дъжд, както в този момент, е с извънредно висок риск водачите да позволяват загуба над надзор на транспортното средство и да вземат участие в случай. За страдание, този риск не може да го реши лидерът и поради това е належащо пътят да е ясно и изрично сигнализиран – със знаци и с маркировка “, добави пътният специалист.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР