Десетки ранени при масирани руски удари в четири украински области
Двадесет и един души са били ранени при съветски офанзиви против Херсонска област през миналото денонощие. Това заяви в Telegram ръководителят на военната администрация на региона Олександър Прокудин, представен от организация „ Укринформ ”. „ В резултат на съветската експанзия са ранени 21 души ”, написа той.
Според Прокудин съветските сили са атакували гражданска инфраструктура и жилищни региони в цялата област, нанасяйки вреди по седем жилищни блока и 29 къщи. При нападенията са развалени също газопровод, камион и няколко автомобила. Прокудин добави, че 16 души са били евакуирани в четвъртък от селища, над които украинската войска си е върнала контрола
Междувременно двама души бяха ранени нощес при съветска офанзива с дрон в Полтавска област, заяви ръководителят на военната ѝ администрация Виталий Дякивнич в Telegram. Нанесени са вреди по къщи, постройка на здравно заведение, комунални уреди, коли и електропроводи. Местната работа за изключителни обстановки съобщи, че са загасени пожари, пламнали след офанзивите.
Един човек пострада през вчерашния ден при съветска офанзива и в Запорожка област, сподели на собствен ред ръководителят на военната администрация на района Иван Федоров.
„ Руснаците нападнаха индустриална инфраструктура в районния център. Според предварителните данни е потърпевш един човек ”, написа Федоров. По-късно той посочи, че става въпрос за 40-годишен мъж, който е в тежко положение.
През нощта съветските сили нанесоха масирани удари с дронове и над село Шостка в Сумска област, заяви ръководителят на локалната военна администрация Олег Григоров.
„ Украинските отбранителни сили съумяха да унищожат няколко от вражеските дронове. За страдание, имаше и попадения в задачите. Предварителните данни сочат, че няма убити и потърпевши ”, означи той. Според него обаче гражданската инфраструктура е мощно развалена или унищожена при ударите. Има вреди по жилищни и нежилищни здания, административни уреди и коли.
Според Прокудин съветските сили са атакували гражданска инфраструктура и жилищни региони в цялата област, нанасяйки вреди по седем жилищни блока и 29 къщи. При нападенията са развалени също газопровод, камион и няколко автомобила. Прокудин добави, че 16 души са били евакуирани в четвъртък от селища, над които украинската войска си е върнала контрола
Междувременно двама души бяха ранени нощес при съветска офанзива с дрон в Полтавска област, заяви ръководителят на военната ѝ администрация Виталий Дякивнич в Telegram. Нанесени са вреди по къщи, постройка на здравно заведение, комунални уреди, коли и електропроводи. Местната работа за изключителни обстановки съобщи, че са загасени пожари, пламнали след офанзивите.
Един човек пострада през вчерашния ден при съветска офанзива и в Запорожка област, сподели на собствен ред ръководителят на военната администрация на района Иван Федоров.
„ Руснаците нападнаха индустриална инфраструктура в районния център. Според предварителните данни е потърпевш един човек ”, написа Федоров. По-късно той посочи, че става въпрос за 40-годишен мъж, който е в тежко положение.
През нощта съветските сили нанесоха масирани удари с дронове и над село Шостка в Сумска област, заяви ръководителят на локалната военна администрация Олег Григоров.
„ Украинските отбранителни сили съумяха да унищожат няколко от вражеските дронове. За страдание, имаше и попадения в задачите. Предварителните данни сочат, че няма убити и потърпевши ”, означи той. Според него обаче гражданската инфраструктура е мощно развалена или унищожена при ударите. Има вреди по жилищни и нежилищни здания, административни уреди и коли.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




