Два военни кораба на Съединените щати преминаха през Ормузкия пролив.

...
Два военни кораба на Съединените щати преминаха през Ормузкия пролив.
Коментари Харесай

Бойни кораби на САЩ минаха през Ормузкия пролив

Два военни кораба на Съединените щати минаха през Ормузкия проток. Централното командване за Близкия изток разгласи, че разрушителите „ Франк Питърсън ” и „ Франк Мърфи ” работят за разчистването на морски мини.
Прочетете още
Един от американските адмирали назова прекосяването на корабите „ преломен миг ” и сподели, че скоро ще бъде обезпечен път, който да насърчи прекосяването на търговски кораби.

Тази вест пристигна на фона на прекосяването на три супертанкера през пролива. Танкерите, всеки един от които е кадърен да носи по 2 милиона барела нефт, минаха в събота. Те носят товар от Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства.

Това е първият случай, в който някои от най-големите танкери минават пролива, откогато стартира примирието.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР