Два шампионки от Уимбълдън в лицето на Елена Рибакина и

...

Рибакина и Квитова с трисетови победи в Острава

Два шампионки от Уимбълдън в лицето на Елена Рибакина и Петра Квитова доближиха до втория кръг на мощния WTA 500 шампионат в Острава след трисетови победи.

Настоящата шампионка от Лондон Рибакина реализира поврат с 5-7, 6-3, 6-3 над Медисън Кийс за 2 часа и 14 минути и се върна към успехите след провали в последните си два дуела.

Представителката на Казахстан завоюва 60% от точките на втория сервис на Кийс, което се оказа значим детайл в обрата. Кийс бе победила Рибакина в предходните им две срещи през тази година, а при сет и пробив задатък във втората част изглеждаше покрай нова победа.

Рибакина реализира рибрейк при започване на втория сет и малко по-късно към този момент водеше с 3-1. В началото на третия сет и двете играеха превъзходен тенис, само че още веднъж Рибакина бе тази, която пое контрола над мача с пробив за 3-2. При 5-3 Кийс избави три мачбола, само че при четвъртия форхендът на съперничката ѝ кацна на линията.

За локалната фаворитка Квитова успеха също пристигна доста мъчно – 6-3, 2-6, 6-4 над друга американка, квалификантката Бернарда Пера. Квитова трябваше да покаже най-хубавото от себе си като осъществя 35 уинъра по отношение на 21 непредизвикани неточности.

Двукратната шампионка от Уимбълдън поведе с 5-0, само че още в края на първия сет международната №45 стартира да демонстрира, че напипва ритъма си. Това ѝ оказа помощ да завоюва елементарно втория сет.

Тя повече и в третата част за 2-0, само че пробивите продължиха. След седмия гейм Квитова към този момент бе напред в резултата за 4-3. При 5-4 чехкинята сервираше за мача, а двата ѝ аса в гейма помогнаха той да приключи без непотребни проблеми.

За нея следва конфликт с поставената под №2 Паула Бадоса, която почиваше на старта.