Два от грандовете в италианския футбол - Интер и Лацио,

...

Интер и Лацио не се победиха в мач с два червени картона

Два от грандовете в италианския футбол - Интер и Лацио, приключиха наедно 1:1 в дербито посред им, играно на " Стадио Олимпико " в Рим. През първото полувреме гостите поведоха посредством Лаутаро Мартинес, само че домакините се върнаха в мача след почивката.

Голмайсторът на Лацио - Чиро Имобиле, беше изпъден с пряк червен картон след удар в лицето на Видал, а влезлия като запаса Стефано Сенси изравни силите на терена две минути преди края при сходна обстановка.

Първата голова заплаха пристигна в 20-ата минута, когато стражът на Интер - Самир Ханданович, отрази удар на Луис Алберто. Малко преди този момент Стефан Раду наложително беше сменен от Бастош.

В 29-ата минута воле на Лаутаро мина около вратата. Само минута по-късно обаче аржентинецът беше по-точен и съумя да даде задатък на своя тим в резултата - 1:0.

В 35-ата пък Индзаги реализира втората си насилствена промяна в мача, като новото попълнение Мохамед Фарес влезе на мястото на Адам Марушич, а до края на полувремето не се случи нищо по-интересно.

Началните минути на втората част бяха ударни. В 55-ата минута бранителят на Лацио - Франческо Ачерби, центрира, а Милинкович-Савич с глава изравни резултата - 1:1.

В 62-ата Лацио имаше късмет да реализира цялостен поврат, само че Ханданович мазета удар на Алберто. Малко по-късно испанецът направи добър рейд, само че Бастони блокира неговия изстрел.

В 69-ата римляните понесоха тежък удар, откакто Имобиле си изкара пряк червен картон. Артуро Видал направи шпагат против него, след което искаше да ревизира положението на превиващия се италиански национал. Нападателят обаче замахна против чилиеца, който се хвана за лицето и се просна на земята, а съдията изгони Имобиле от игра.

В 86-ата минута удар на резервата Марсело Брозович рикошира в неприятелски състезател и се удари в гредата, а незабавно по-късно още веднъж прехвърчаха искри сред играчи на двата тима. Край тъчлинията Сенси посегна към лицето на Патрик, който се свлече, а реферът затвърди аршина си и сподели пряк червен картон на халфа на Интер.
Източник: fakti.bg