Два клуба от Премиър лийг са в трансферна битка за

...
Два клуба от Премиър лийг са в трансферна битка за
Коментари Харесай

Нюкасъл и Евертън в спор за голмайстора на Фейенорд

Два клуба от Премиър лийг са в трансферна борба за нападателя на Фейенорд Николай Йоргенсен. Това са Нюкасъл и Евертън, които виждат в лицето на датския национал отлично решение за проблемите си в офанзива.

" Свраките " са малко над зоната на изпадащите, само че мениджърът Рафа Бенитес не е удовлетворен от нападателите си. Първата оферта на Нюкасъл за Йоргенсен е била на стойност 15 млн. паунда, само че шефовете на Фейенорд са я отхвърлили. Холандският първенец прави оценка водещия си изпълнител на 20 млн.

Евертън също търси нов нападател и, за разлика от Нюкасъл, разполага с задоволително финансови средства. " Карамелите " още се двоумят дали да се насочат напълно към Йоргенсен, или да започват и договаряния с Аякс за различен датчанин - Каспер Долберг.

На този стадий Долберг избира да остане още една година в Аякс, до момента в който Йоргенсен счита, че е достигнал тавана си във Фейенорд и е решен да направи идната стъпка в кариерата си. През сезона той има 14 мача и 7 гола в Ередивизие, а също така се разписа два пъти и в Шампионската лига, само че тимът от Ротердам приключи финален в групата си.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР