Дунав завърши наравно 0:0 с Ботев (Пд) в мач от

...

Дунав не успя да измъкне победата срещу Ботев

Дунав приключи наедно 0:0 с Ботев (Пд) в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе.
По този метод "канарчетата " продължиха серията си без загуба и имат към този момент 4 победи и едно тъждество в шампионата. В същото време пък русенци към този момент са с 5 следващи дуела без триумф.
Двата тима изиграха равносилен мач с малко голови положения и закономерно не излъчиха победител.
Най-добрата опция за домакините пропусна бившето канарче Божидар Васев в 17-ата минута, когато шутира над вратата отблизо разстояние.

През втората част Тодор Неделев не оползотвори най-чистия късмет за пловдивчани, откакто се откъсна самичък против вратаря на домакините, само че стреля с десния крайник в ръцете му.
Дунав: Станислав Антонов, Петър Патев, Олексей Ларин, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Васил Шопов, Юлиян Ненов, Божидар Васев, Бирсент Карагарен, Мирослав Будинов.
Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Лазар Марин, Серкан Юсеин (83- Крум Стоянов), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (46- Густаво Афонсо), Фернандо Виана (63- Стивън Петков).

Източник: ruse24.bg