Дунав“ загуби с 0:2 от Славия“ мача от 5-ия кръг

...

Малшанс и съдийски грешки доведоха до загуба на Дунав

" Дунав “ загуби с 0:2 от " Славия “ мача от 5-ия кръг на Първа професионална лига. Халфът на " драконите “ Божидар Васев изпусна дузпа през първото полувреме, а през втората част основният арбитър Валентин Железов несъмнено повлия на крайния резултат на Национлания стадион " Васил Левски “.

В рамките на две минути – сред 61-ата и 63-ата той не отсъди втора дузпа за " Дунав “ и свири извънредно противоречив углавен удар за домакините.

Наставникът на “драконите " Малин Орачев бе направил две промени в състава си – срещата стартираха Красимир Станоев и Глаусио Да Силва вместо Бранимир Костадинов и Мухамаду Ндиайе.

“Дунав " можеше да открие резултата още преди да е изтекла и минута от дуела. Иван Коконов получи топката на границата на наказателното поле, шутира доста хубаво с десния крайник, само че вратарят на “Славия " Георги Петков избави.

В 22-та минута на мача пристигна и първата опция за домакините. Александър Александров проби отдясно и центрира, Милчо Ангелов укроти топката в наказателното поле на " Дунав “ и шутира мощно, само че топката мина над гредата.

Три минути по-късно Глаусио Да Силва получи топката отляво в наказателното поле, шутира, топката се удари в ръката на Андреа Христов и основния арбитър Валентин Железов отсъди дузпа. Зад топката застана Божидар Васев, шутира в центъра на вратата, Георги Петков мазета с крайник.

Второто полувреме още веднъж стартира с състояние за “Дунав ". В 50-та минута Иван Коконов центрира отляво по офанзивата на “драконите ", Светослав Ковачев смъкна топката с глава на далечната греда, само че бранител на “белите " почисти в корнер. Две минути по-късно още веднъж Светослав Ковачев имаше опция да заплаши вратата на “домакините ". Той се възползва от неточност на бранител на “Славия ", навлезе в наказателното поле, само че си поведе мощно топката и тя попадна в ръцете на Георги Петков.

В ответната офанзива късмет за гол имаха и домакините – Галин Иванов центрира отдясно, Цветелин Чунчуков стреля с глава, само че топката мина настрана от вратата на “Дунав ".

В 58-та минута Малин Орачев направи първата си промяна – Мухамаду Ндиайе размени Глаусио Да Силва на върха на офанзивата на " драконите “.

Между 61-та и 63-та минути основният арбитър Валентин Железов се трансформира в основно настоящо лице на терена и с отсъжданията си несъмнено повлия на крайния излаз на мача. Първо Мухамаду Ндиайе бе изведен съвършено в наказателното поле на домакините, Георги Петков го пресрещна и фаулира, само че сигнал за дузпа не последва. В ответната офанзива Железов отсъди много спорен углавен удар за “белите ", при което " пострадалият “ Галин Иванов бе в състояние на засада. Именно той бе прецизен от бялата точка – 1:0.

В 67-та минута футболистите на “Славия " удвоиха резултата – Славчо Шоколаров шутира мощно от 25 метра и изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на “Дунав ".

Четвърт час преди края на мача Малин Орачев направи две промени в състава си – Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов заеха местата на Красимир Станоев и Борислав Балджийски.

Десет минути преди края на мача Ахмед Ахмедов стреля с глава, само че вратарят на " Славия “ избави.