Дунав загуби от Черно море с 0:1 в мач от

...

Автогол посече Дунав в Русе

Дунав загуби от Черно море с 0:1 в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига, който се игра на градския стадион в Русе. Единственият гол падна в 13-ата минута, откакто Бирсент Карагарен вкара топката в личната си врата.
Черно море стартира мощно срещата и още в 13-ата минута съумя да открие резултата. Атанас Зехитров проби по десния фланг, откри Георги Илиев в наказателното поле, който центрира. С топката се размина Мариян Огнянов, само че Бирсент Карагарен не съумя да се намеси по най-хубавия метод и си означи автогол.

Три минути по-късно "моряците " пропуснаха да повишат в резултата. Зехиров центрира отдясно към Мариян Огнянов, който не съумя да стреля. Топката попадна в Сукуна, само че след изстрелът му рикошира в тяло на защитник и излезе в корнер.

Единствената заплаха пред вратата на Емо Михайлов пристигна в 32-ата минута. Васил Шопов центрира от корнер, а Мирослав Будинов с глава от сложна обстановка отклони топката, само че тя мина на сантиметри над нап речната греда.

61-вата минута Антон Огнянов проби мощно отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, само че стражът на домакините мазета в корнер. Само пет минути по-късно Георги Илиев изведе Александър Цветков по дясното крило, който центрира остро към Сукуна, само че нападателят на варненци не съумя да засече топката.
Черно море бе подсилен от към 200 последователи на клуба, който пееха песни през всичките 90 минути.

Дунав: Станислав Антонов, Диян Димов (67- Бранимир Костадинов), Христофор Хубчев, Олексей Ларин, Тейнур Марем, Петър Патев (47- Юлиан Ненов), Васил Шопов, Карлос Жатоба, Божидар Васев, Бирсент Карагарен, Мирослав Будинов (60- Димитър Георгиев).

Черно море: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 23. Илияс Хасани, 15. Александър Александров, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев (89-Емил Янчев), 22. Мариян Огнянов, 81. Антон Огнянов (71-Ондрей Сукуп), 6. Александър Цветков, 66. Орлин Старокин, 11. Амаду Сукуна (90-Николай Минков).
Източник: ruse24.bg