Дунав (Русе) отбеляза успешно гостуване във Варна, в мач от

...

Дунав изненада Черно море във Варна

Дунав (Русе) означи сполучливо посещение във Варна, в мач от деветнадесети кръг от Суперлигата при мъжете, като записа шеста победа в шампионата. Волейболистите, водени от Петър Шопово се постановиха над домакина Черно море с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) във варненската зала „ Христо Борисов “.

Въпреки чистия триумф отборът от Русе резервира девето място във краткотрайното класиране, с шест триумфа, дванадесет загуби и 19 точки. С безусловно същия актив е и Марек Юнион-Ивкони (Дупница), само че дупничани са осми в подреждането, само с по-добър индикатор при съотношението спечелени/загубени точки в изиграните геймове. Съставът на Черно море означи четиринадесета загуба, като с четири победи и 16 точки заема десето място в таблицата.

И през трите гейма на мача имаше равноценност доникъде, след което гостите взимаха задатък и постановяваха волята си. В третата част Дунав поведе с 24:20, след което варненци означиха три следващи точки и понижиха до 23:24. За повече обаче нямаха сили, русенци резервираха самообладание и осъществиха последната точка, а с това записаха и чиста победа.
Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg