Дунав приключи участието си в турнира за Купата на България!

...

Дунав не успя да повтори успеха срещу Локо и отпадна за Купата

Дунав завърши присъединяване си в шампионата за Купата на България! Това стана факт, откакто " драконите " изгубиха от Локо (Пд) с 1:2 в осминафинален дуел, който се игра на градския стадион в Русе. Анте Аралица (64) и Бирсент Карагарен (68) бяха точни за пловдивчани. Почетното попадение за домакините вкара Александър Александров в добавеното време на дуела.

По този метод русенци не съумяха да повторят триумфа в шампионата над същия противник преди 10-ина дни, когато дуелът приключи 1:0.

Още във 2-ата минута се откри страховит късмет за Локомотив. Словенският юношески национал Ален Ожболт опитва шут от въздуха, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на дунавската врата, само че Станислав Антонов се намеси добре и мазета в корнер

В 9-ата минута Бирсент Карагарен получи топката в наказателното поле и стреля, само че на сантиметри над напречната греда. Малко по-късно удар от отдалеченост опита и Анте Аралица, само че още веднъж в навън.

Първото по-сериозно състояние за Дунав пристигна в 19-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят фаул. Изстрелът на Исмаил Иса обаче срещна стената.

В края на полувремето Бирсент Карагарен проби отляво и центрира в пеналта към Буна, който обаче стреля в навън.

В началото на втората част " драконите " упражниха нещо като напън, като в границите на няколко минути проведоха две рискови офанзиви. И при двете обаче отбраната на пловдивчани се оправи.

В 57-ата минута крилото на Локомотив Симеон Райков извърши тъкмо фаул, само че вратарят на Дунав улови топката. Минута по-късно Буна центрира от десния фланг и Симеон Райков засече с глава, само че Станислав Антонов още веднъж бе на мястото си и избави.

Така се стигна до 64-ата минута, когато " смърфовете " предрешиха изхода от дуела с два бързи гола в границите на 4 минути. Първо капитанът Димитър Илиев получи топката в наказателното поле и елегантно подаде с гърди към Анте Аралица. Хърватинът отигра невъзмутимо, пращайки топката в мрежата за 0:1.

В 68-ата минута Ален Ожболт подаде към Бирсент Карагарен в дребния пеналт и юношата на Локомотив удвои резултата - 0:2.

В даденото от съдията добавено време Александър Александров съумя дя вкара за Дунав - 1:2, като малко по-късно бе свирен завършек на дуела.

Дунав:  Станислав Антонов, Преслав Петров, Георги Динков, Красимир Станоев, Бранимир Костадинов, Христо Попадийн, Дерик Менса, Александър Александров, Ахмед Ахмедов, Мухамаду Ндиайе, Исмаил Иса.

Локо (Пд):  Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович, Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Ален Ожболт (87- Елитон Жуниор), Симеон Райков (67- Йосип Томашевич), Анте Аралица, Бирсент Карагарен (83- Вилим Посинкович).
Източник: ruse24.bg