Дублиращият отбор на Ботев постигна впечатляваща победа с 2:1 при

...

Ботев Пд II обърна Крумовград като гост, Траоре с нови два гола

Дублиращият тим на Ботев реализира впечатляваща победа с 2:1 при визитата си на Крумовград.

Срещата от 15-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Крумовград.

Пловдивчани, които играха в екип цвят бордо, направиха цялостен поврат в резултата. С два гола блесна .

„ Канарчетата “ имаха доста проблеми в сформира си, като  трябваше да прекроява отбраната и халфовата си линия. На вратата застана , който размени контузения Славков, като Панев направи доста мощен мач със постоянни изяви.

През първата част домакините имаха териториален превес. В 10-ата минута Панев отрази удар с глава на Калоян Стефанов.

Три минути по-късно състезател на домакините засече с глава, а топката мина на сантиметри от гредата. Последваха две положителни контри на „ канарчетата “, само че до прецизен удар не се стигна.

В 25-ата минута Панев отрази рисков удар от отдалеченост, а в 34-ата минута мощен шут на Узунов профуча над гредата.

Така се стигна до 40-ата минута, когато след центриране от корнер към вратата на Ботев топката бе избита и попадна в Ахмед Осман. Нападателят шутира, кълбото рикошира в гърба на Балинов и влетя във вратата за 1:0.

След почивката мачът бе двуостър с офанзиви към двете порти. В 46-ата минута удар на Бонев мина над вратата.

Две минути по-късно  се разноски сред защитата на сините и с удар в далечния ъгъл вкара за 1:1.

В 55-ата минута домакините бяха покрай връщане на задатъка си, само че ударът на Радев с глава мина на сантиметри от гредата. В 63-ата минута удар на Траоре бе избавен от Макенджиев.

В 68-ата минута Панев се намеси чудесно, избивайки пряк удар от фаул. Две минути по-късно Траоре стреля от чиста позиция, само че стражът парира удара.

В 76-ата минута Ахмед Осман бе изтърван отдясно по офанзивата и насочи мощен удар, като единствено фантастичната изява на Панев резервира равенството в резултата.

В 82-ата минута домакините сбъркаха в защита, Траоре напредна и с компактен удар вкара за 2:1.

Буквално секунди по-късно бързоногият нападател бе покрай третия си гол, само че след удара му топката се спря в напречната греда. В 85-ата минута Панев отрази удар с глава на Осман.

Две минути по-късно Монир остана очи в очи с вратаря на домакините, само че не съумя да го преодолее.

В добавеното време  изби от голлинията удар към вратата на Ботев, а „ канарчетата “ устояха на натиска на сините.
Източник: novinata.bg