Дублиращият отбор на Ботев победи с 2:0 Янтра в среща

...

18-годишен нигериец блести с 2 гола за дубъла на “Ботев“

Дублиращият тим на " Ботев " победи с 2:0 " Янтра " в среща от 12-ия кръг на Втора лига. Дошлият от съветския тим  " Виста " 18-годишен нигериец Уме Емануел вкара двата гола за триумфа на " канарчетата " и събра овациите на повече от 300 фенове на стадиона в " Коматево ".
Прочетете още
Още във втората минута Ивайло Иванов, който бе измежду най-активните в състава на гостите, прати топката в мрежата, само че попадението бе анулирано поради засада.

Второто полувреме започва с ранен гол за " канарчетата ". По-малко от минута след съдийския сигнал на Волен Чинков " жълто-черните " проведоха офанзива през центъра, Мартин Ситев пусна великолепен пас към Уме Емануел, който преодоля излезлия напред вратар и на празна врата вкара за 1:0.

В 75-ата минута центриране отдясно даде топката на Атанас Йорданов, който овладя и се озова на чиста позиция, само че бранител парира удара.

Секунди преди края на мача  Уме Емануел подвигна феновете на крайници. Роденият през 2004 година нападател пое топката в центъра на терена, мина като на церемониал през голям брой бранители и останал самичък против вратаря го разстреля за крайното 2:0. Ако продължи със мощните си игри нигериецът може да бъде притеглен в мъжкия състав на " жълто-черните "
Източник: trafficnews.bg