Дубълът на ЦСКА 1948 успя да победи с 1:0 дубъла

...

ЦСКА 1948 II стигна до първа победа през новия сезон

Дубълът на ЦСКА 1948 съумя да победи с 1:0 дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 5-ия кръг на Втора лига. Така след 4 следващи равенства тимът на Валентин Илиев най-сетне съумя да стигне до първа победа през новия сезон. Единственото попадение вкара Лазар Марин в 66-ата минута.

Първото полувреме мина с повече единоборства и удари съвсем липсваха. Така разумно двата отбора се отдръпнаха при еднакъв резултат на почивката. В 66-ата минута обаче домакините въпреки всичко съумяха да открият. След центриране от корнер топката стигна до Георги Иванов, който стреля. Вратарят на Ботев съумя да избави, само че не и да улови кълбото. Така то стигна до Лазар Марин, който при добавката бе прецизен и откри. Това се оказа и единственото попадение в срещата, което донесе трите точки на " алените ".

В генералното класиране ЦСКА 1948 II събира 7 точки и се изравнява със други 4 отбора - Янтра, Крумовград, Витоша (Бистрица) и Дунав. Ботев (Пловдив) II от своя страна остава на последното място с едвам два пункта и към момента без победа. В идващия кръг " алените " гостуват на Монтана, а " канарчетата " домакинстват на Струмска популярност.