ДПС-Доган със смразяващ ход! Сезират Върховния административен съд
ДПС-Доган със вцепеняващ ход! Сезират Върховния административен съд.
От коалиция „ Демокрация, права и свободи – Движение за права и свободи “, известна като Движение за права и свободи – Доган са уведомили Централната изборна комисия, че възразяват против напътствията, които получиха – да показват документи, че Движение за права и свободи не е част от нито едно от двете обединявания, с които двата враждуващи лагера в придвижването подадоха заявление за предварителните парламентарни избори.
Това заяви БНР, като се базира на свои източници в Движение за права и свободи – Доган.
Според информацията, жалбата ще бъде подадена на следващия ден във Върховния административен съд. В обединението на лоялните на почетния ръководител Ахмед Доган вземат участие още две партии – СБОР и Земеделски национален съюз.
От другата коалиция – към ръководителя Делян Пеевски, през днешния ден също са отказали да се съобразят с рекомендацията на ЦИК. В „ Движение за права и свободи – Ново начало “ вземат участие още две партии – „ Новите водачи “ и „ Български глас “.
До момента 9 партии и 4 коалици са подали документи за регистрация за присъединяване в изборите на 27 октомври.
SafeNews напомня, че по-рано денем стана ясно, че Ахмед Доган освен не има намерение да се откаже или остави Движение за права и свободи, само че и, че, в случай че би трябвало ще мине на „ самун, лук и една риза “.
Източник: БНР
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




