Доскорошният защитник на Славия Андреа Христов продължава да чака дебюта

...

Андреа Христов не влезе при загуба на Козенца

Доскорошният бранител на Славия Андреа Христов продължава да чака дебюта си в Серия " Б ". Българският бранител на Козенца остана на пейката при загубата с 0:2 от Ливорно в 23-ия кръг.

Първото полувреме беше равностойно, а гостите имаха своите положения да поведат в резултата. След почивката обаче Ливорно напълно доминираше. В 48-ата минута Николо Джаниети се разписа с глава с дебютния си гол за Ливорно. Козенца имаше опция да изравни малко по-късно, само че бранител на домакините почисти от голлинията. Точка на разногласието постави Аниело Салцано от дузпа в последната минута.

Козенца е на 15-о място в класирането с 24 точки, а Ливорно към този момент има 20 пункта и се измъкна от зоната на изпадащите. Лидер е Бреша с 42 точки, следван от Палермо на Ивайло Чочев с 41.