Досега в Германия всеки месец можеха да идват до 1000

...
Досега в Германия всеки месец можеха да идват до 1000
Коментари Харесай

Гемания спира да събира семействата на бежанци

Досега в Германия всеки месец можеха да идват до 1000 души, родственици на бежанци или общо 12 000 годишно. Новото държавно управление желае краткотрайно да спре това и през днешния ден Бундестагът с огромно болшинство гласоподава пролонгация в политиката на събиране на фамилии за интервал от две години.

За закона гласоподаваха ръководещите партии ХДС и ГСДП, както и „ Алтернатива за Германия “. Против бяха Зелените и Левицата.

Става дума за родственици на така наречен лица със субсидиарна протекция. Това са хора, които не са приети нито съгласно Женевската спогодба, нито като търсещи леговище, само че им е позволено да останат по други аргументи – да вземем за пример в случай че в родината им ги грозят мъчения, смъртна присъда или нечовешко отношение. Често това са бежанци от цивилен войни. Лицата със субсидиарна протекция получават позволение за престой за три години, което може да бъде възобновено.

В Германия това се отнася за към 380 000 души, най-вече сирийци. За разлика от приетите бежанци, при тази група законодателят разполага с повече независимост на деяние. Досега до 12 000 техни родственици годишно можеха да се причислят към тях.

Чрез събирането на фамилии доста близки родственици – т.е. съпрузи, малолетни деца и родители на малолетни деца – могат да аплайват за виза.

Изключения от новото предписание ще има единствено в тежки случаи. Подобно краткотрайно прекъсване на събирането на фамилии към този момент бе въведено сред 2016 и 2018 година След това беше въведено ограничаване до най-много 1000 души месечно.

Министърът на вътрешните работи Александър Добринд съобщи, че става дума за това да се ръководи и лимитира притокът към Германия. „ Това е задачата за този законодателен интервал “, добави той.

„ Алтернатива за Герания “ дефинира законопроекта на обединението като „ напълно дребна крачка в вярната посока “, заради което го поддържа. Парламентарният ѝ шеф Бернд Бауман съобщи, че Добринд е възприел техните хрумвания.

Говорителката по въпросите на бежанците от парламентарната група на Левицата, Клара Бюнгер, съобщи, че обединението води „ човеконенавистна политика на заплашване “. Вътрешнополитическият представител на Зелените, Марсел Емерих, подлага на критика мярката като „ безпощадна “. Без своите фамилии на бежанците постоянно им липсва прочувствената поддръжка, нужна за сполучлива интеграция.

Депутатите от ГСДП признаха в Бундестага, че им е мъчно да поддържат закона, само че го вършат от съдружна дисциплинираност. Правителствената комисарка по интеграцията, Натали Павлик, сподели, че би трябвало най-накрая да се приключи „ отрицателният спор “ за миграцията.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР