Домакинска победа с 2:1 над Райо Валекано донесе нужното успокоение

...

Ейбар си гарантира още един сезон в Ла Лига

Домакинска победа с 2:1 над Райо Валекано донесе нужното утешение на Ейбар, тъй като осем кръга преди края на сезона в Ла Лига баските към този момент имат 10 точки преднина под първия отбор под чертата - Селта. В същото време “пчеличките” от мадридското предградие остават в зоната на изпадащите и даже разликата със 17-ия се усили на 6 пункта.

Райо няма победа към този момент в девет следващи срещи - най-лошата серия от всички в Примера. А другояче дуелът на “Ипуруа” вървеше добре за отбора, откакто Хосе Анхел Поцо вкара за 1:0 след 40 минути игра.

През второто полувреме обаче футболистите на Ейбар демонстрираха резултатност и вкара два гола с три изстрела в очертанията на вратата. В 64-ата Шарлиз осъществя с глава, а в 73-ата прецизен беше и Педро Леон. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 30 кръг, сряда 3 април  Ейбар 2:1краен резулат  Райо Валекано